Kobieta i mężczyzna - uśmiechnięci - biznes i finanse

Pożyczenie pieniędzy w dzisiejszych czasach nie stanowi większego problemu. Można to zrobić w wielu miejscach takich jak banki czy firmy pożyczkowe. Ze względu na trudniejsze czasy które obecnie mamy zdecydowana większość ofert kredytowych czy pożyczkowych dostępnych jest online, całkowicie przez internet. To duża zaleta, ponieważ dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo swojego cennego czasu. O pożyczkę możesz zawnioskować przez całą dobę, 24h/7 dni w tygodniu.

Kilka ważnych rad związanych z pożyczeniem pieniędzy

Jest jednak kilka istotnych parametrów finansowych na które warto zwrócić uwagę gdy chcemy pożyczyć pieniądze, bez względu na to czy jest szybka pożyczka przez internet czy kredyt bankowy. Poniżej postaramy przedstawić kilka najważniejszych rzeczy o które szczególnie warto dopytać lub po prostu sprawdzić.

Po pierwsze, decydując się na pożyczkę lub kredyt bankowy zawsze dobrze jest rozsądnie ocenić swoje możliwości finansowe. Zastanowić się czy będzie możliwa spłata pożyczki, jaka kwota raty jest zaporowa i za ciężka jeżeli chodzi o inne życiowe wydatki. Przede wszystkim trzeba tak planować swój budżet, by móc terminowo spłacać raty pożyczki oraz opłacać co miesięczne rachunki czy wydatki związane z codziennym funkcjonowaniem.

Po drugie, jest kilka czynników o których wiedząc, można wybrać korzystniejszą ofertę, czyli dobrą pożyczkę. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze, dzięki tej wiedzy, pożyczysz pieniądze korzystniej oraz będziesz mieć większą świadomość jak zarządzać swoimi planami finansowymi.

  • współczynnik RRSO – określa ile procent będziemy musieli dodatkowo oddać przy skorzystaniu z danej pożyczki czy kredytu. Jest to Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania, im ten współczynnik, czyli wartość jest niższa – tym pożyczka jest tańsza
  • opłaty oraz prowizje – zawsze dobrze jest o nie dopytać. To dodatkowe koszty które często trzeba ponieść decydując się np. na kredyt bankowy.
  • ubezpieczenie – wiele banków czy również firm pożyczkowych wymaga dodatkowego zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia do kredytu, to pozwala na spłatę pożyczki w nieprzewidzianych sytuacjach. Jest to dodatkowy koszt, ale z drugiej strony to także nasza ochrona w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą uniemożliwić terminową spłatę zadłużenia.
  • wysokość miesięcznej raty – to bardzo istotne. Obecnie banki i firmy pożyczkowe na podstawie naszej zdolności kredytowej same szacują jaka rata jest dla nas „bezpieczna”, warto jednak mieć tego świadomość. Istnieje kwota raty, po której przekroczeniu będzie nam trudno funkcjonować, uwzględniając różne inne wydatki życiowe. Dlatego od razu dobrze jest oszacować czy będziemy w stanie spłacać terminowo określoną ratę pożyczki.
  • okres zobowiązania – to również istotna kwestia, ponieważ decydujemy się przyjąć obciążenie na konkretny okres czasu. Oznacza to, że w przez ten czas nasze dochody będą obciążone kwotą spłaty raty, co może uniemożliwić sfinansowanie innych życiowych potrzeb.

Złota rada

Jedną z bardziej ważnych rad jest to, żeby nie pożyczać „na zapas”. Chodzi o to by nie pożyczać kwoty większej niż obecnie potrzebujemy. Każda pożyczka jest obciążona kosztami i oprocentowaniem. Może za wyjątkiem pierwszych pożyczek oferowanych przez firmy pożyczkowe dla nowych klientów. Pożyczenie większej kwoty, to większe odsetki, większa rata i ogólnie większa kwota do spłaty.

Poniżej przedstawiamy listę dobrych pożyczek online oraz kredytów, dostępnych online. Możesz złożyć wniosek o pożyczkę, wypełniając krótki formularz na stronie pożyczkodawcy, zostanie on rozpatrzony bardzo szybko i szybko otrzymasz informacje czy gotówka zostanie ci wypłacona.

Lista pożyczek i kredytów, tu i teraz