Ludzie z laptopem przy stole.Pożyczka ratalna to doskonała alternatywa dla tradycyjnego kredytu w banku. Czym różni się od dobrej szybkiej pożyczki online? Przede wszystkim są to oferty finansowe, gdzie pożyczysz pieniądze w większej sumie. Dodatkowo cechą jest możliwość rozłożenia na wygodne raty.

Spłaty dokonuje się co miesiąc. Pożyczka może być zaciągnięta na okres od 3 miesięcy do nawet 36 miesięcy, czyli prawie na 3 lata. To już jest dość spory okres czasu i oferta ta zbliża się do tradycyjnego kredytu.

Czym więc pożyczki ratalne różnią się od kredytów?

Tutaj w pierwszej kolejności, wymienić należy wygodny sposób wnioskowania. Dzięki złożeniu wniosku przez internet, możemy otrzymać pieniądze bezpośrednio na swoje konto bankowe, nawet w 15 minut. Zawnioskować można z dowolnego miejsca, wystarczy komputer z internetem lub smartfon.

Gdzie znajdę dobrą pożyczkę na raty?

Miejsc, czyli firm udzielających takie pożyczki jest sporo. Jednak warto mieć konkretną listę, dzięki której porównamy ze sobą kilka ofert. Dobrym zestawieniem mogą pochwalić się portale:

  • ratalna.com.pl – portal finansowy przedstawiający oferty firm pozabankowych, gdzie pożyczysz większe sumy pieniędzy
  • chwilowkanaraty24.pl – tutaj trochę mniej ofert, ale również ratalne z których warto dzisiaj skorzystać

Dużą zaletą jest możliwość, pożyczenie większej kwoty, którą możemy przeznaczyć na dowolny zakup lub większy wydatek przykładowo, remont mieszkania.

Przede wszystkim rekomendujemy sprawdzić kilka firm, na pierwszy rzut oka oferty nie różnią się znacznie, ale zawsze dobrze jest szukać tych z najniższym RRSO.